Till Lindemann

2. července 2007 v 9:52 | čekis |  ČLENOVÉ
Místo v kapele: zpěv
Datum narození: 4. ledna 1963
Místo narození: Lipsko

Oči: zelené
Vlasy: hnědé
Výška: 193 cm
Znamení: Kozoroh
Till vyrůstal se svou o šest let mladší sestrou ve vesnici Wendisch-Rambow, která leží mezi Schwerinem a Wismarem. Jeho otec byl básník, vůči svému synovi však uplatňoval velice přísnou výchovu a často jej bil. Till k němu nikdy nenašel cestu. I ve škole byl prý spíše samotář. Když jeho otec zemřel, napsal Till text písně "Heirate mich". Jeho matka je spisovatelka a herečka. Když mu bylo 12 let, rodiče se rozvedli a matka se znovu provdala.
V jedenácti letech začal navštěvovat sportovní školu, v letech 1976 - 1979 se účastnil evropského mistrovství v plavání na dlouhé vzdálenosti pro juniory, dokonce se stal vícemistrem Evropy. Byl nominován na účast na Olympijských hrách 1980 v Moskvě, ta mu však byla zamítnuta. Důvodem bylo nedovolené opuštění hotelu v Itálii, kde Till pobýval v době Evropského mistrovství v plavání, kterého se účastnil. Nechtěl ale doopravdy utéct na Západ, jen si chtěl prohlédnout město. Kariéry profesionálního sportovce se ale stejně nakonec musel vzdát kvůli zranění. Vyučil se truhlářem, tesařem a košíkářem.
Před vznikem Rammstein hrál na bicí v punkové kapele "First Arsch", působil také ve skupině "Feeling B".
V osobním životě je to údajně spíš tichý člověk. Byl ženatý, ale rozvedl se a téměř sedm let sám vychovával dceru Nele. Jeho druhá dcera se jmenuje Marie-Louise. Ale kolik má dětí doopravdy, tají. Dlouhou dobu bydlel v Berlíně, ale pak se přestěhoval na venkov, do kraje svého dětství. Tady žije se svou přítelkyní. Výborně ovládá angličtinu, domluví se i španělsky. Po koncertech děkuje fanouškům jejich mateřštinou. K jeho oblíbeným interpretům patří např. Marylin Mason, Nine Inch Nails, Type O´ Negative, Mike Oldfield, Ministry, Kraftwerk nebo Black Sabbath.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama